Home / Expert Answers / Statistics and Probability / a-local-warehoule-store-sells-30-rolls-of-toilet-paper-for-18-what-is-the-cost-of-one-roll-write-pa449

(Solved): A local warehoule store sells 30 rolls of toilet paper for $18. What is the cost of one roll? Write ...



A local warehoule store sells 30 rolls of toilet paper for

$18

. What is the cost of one roll? Write your answer as a decimal. Provide your answer below:



We have an Answer from Expert

View Expert Answer

Expert Answer


We have an Answer from Expert

Buy This Answer $5

Place Order

We Provide Services Across The Globe